Nezařazené

Červená karkulka

Žila, byla jednou jedna malá holčička, která nosila červenou sukínku, červené štrample, červené ponožky, červenou halenku, červenou blůzku, červený top, červenou bekovku a červené kozačky. proto jí říkali Červená Karkulka.

Jednou říká maminka Červené Karkulce: „Půjdeš za babičkou, která bydlí za lesem a popřeješ jí k narozeninám“. Tak Červená Karkulka šla. Nesla kočíček a v něm měla dort a víno. V levé ruce měla kytičku pivoňek natrhaných u sousedů. V košíčku dále měla: Pivo 12 st. Plzeňský Prazdroj, zákusky z místní soukromé cukrárny, pravé holandské pralinky, Parmskou šunku Prosciutto, uherák a čabajky z Maďarska, pravé čeké špekáčky podle „špekáčkového zákona“, dva a půl metru cigára, dále sýry Gouda, Eidam, Čedar, Camembert, Roquefort, sýr s modrou plísní, sýr s bílou plísní na povrchu, český patententovaný sýr s oběma plísněmi zvaný Vltavín (asi jako ty polodrahokamy z Jižních Čech), dále tavené sýry, Valašské sýry, sýry vyšperkované šafránem, sýr s bílým pepřem, sýr s černým pepřem, kmínový sýr, domácí smradlavý syr, který vyrábí maminka Červené karkulky, pak takový ten s děrovaný sýr, který by mohl sloužit jako děrný štítek do sálového počítače, hořký sýr Ementál pravý nebo ty ementálského typu – nepravé, horský sýr, sýr z nížin, ten z mléka co dává kráva Milka – to je asi Alpský, korbáčik tam měla taky, pak takový ten uďený ze slovenska – asi parenica. Vlastně ještě žervé, takový ten čerstvý tvarohový sýr, teď si nemůžu vspomenout, jak se jmenuje, pak Lučina od obou konkurenčních firem a od jedné myslím že z Želetavy tam nesměly chybět Veselá kráva, Gervais, Želetava, Smetanito, Kiri, Mini Babybel, Almette, Matador a Leerdammer. Měla tam pak i ty sýry, které vlastně ani sýry nejsou, protože nejsou vyrobené z mléčného tuku, ale z nějakého rostlinného – myslím, že ze sojového oleje – a co nesmí být podle zákona ve stejném regáre s těmi pravými.

Červená karkulka nesla i BODUM Cheese Dózu, protože některé sýry strašně smrdí, například pravé Olomoucké syrečky, které jsou vlastně z Loštic. Maminka jí tam nezapoměla přibalit kozí sýry, ty má babička velmi ráda.

Dále měla Červená Krkulka v košíku ještě flákotu masa, myslím, že to byla hovězí kliška na guláš. Pak tam měla ještě vepřový búček, to kdyby babička měla raději „segedýn“. Do segedýnského guláše musí přijít kyselé zelí, takže nesla pro jistotu patnáctikilovy „zelňák“ s vodní pokličkou. Zelí v něm měla pěkně ošetřené položeným plátýnkem, na něm dřevěné destičky zatížené žulovými kostkami. Řezník přibalil do košíčku ještě hovězí s kostí na polívku, hovězí zadní na rolády nebo na dušení, roštěnku na roštěnky se šunkou a vejcem (pozn. autora: ty mám strašně rád), pak pravou svíčkovou na tatarský biftek – babička ji umí pěkně naškrabat, nebo na stejky. Bohužel tu z býčků pasoucích se na loukách a nivách v Bolívii, Argentíně, Brazilii, Venezuele nechybělo v košíčku pár vepřových zadních dobře omasených kolen a vepřové nožky, kdyby babička chtěla dělat sulc, nebo si dát k snídani ovárek. Proto byl v košíčku i vepřový lalok. Ten je dobrý uvařený a obalený v paprice, tzv. paprikovaný lalok. A co kdyby chtěla babička udělat na oslavu svých narozenin dobrou domácí tlačenku? Takovou co umí jen ona. Takže řezník musel do košíčku ještě vložit vepřovou hlavu, odřezky, kousek játry, ledvinky – obě levou i pravou (ty se ale musí rozkrojit a vyřezat pořádně všechny ty močové kanálky a řádně vymýt jinak by to smdělo urinou). A co takhle dršťková polevka, tu babička také miluje. Takže ještě přidáme hovězí žaludky, bachor, čepec, knihu a slez, říká řezník Kolínko.Ty ostatní pro psa Bodříka. V košíčku nesmí dále chybět vepřové plecko, kotlet a krček na řízky přes půl talíře a bůček na přípravu moravského vrabce – alias vepřové výpečky.

Kromě vína z Arcibiskupských vinných sklepů v Kroměříži a vína z Templářských sklepů v Čenkovicích, měla v košíčku i pár lahví značkových vín z Francie, například Chateau Petrus – Latour – Lafite Rothschild – Margaux – Ausone – Cheval Blanc – Angelus atd, a Rolls Royce mezi víny Chateauneuf du Pape.

Jen sůl nenesla. Ta je přece nad zlato a není tak blbá, aby rozdávala, zlato. Sůl kamennou si může babička nakopat v lese.

Z dalších koření nesměl ale v košíčku chybět pepř. Kdyby náhodou. Jak říká lidové pořekadlo. „Trochu pepře, ať se vzepře“. Dobrý je také mlýnek s chillies papričkami, pro případ, že by v lese potkala vlka. Ten má velmi jemný jazýček. Na zeleninový salát jsou dobré bylinky-italské od mediálně profláklého výrobce začínajícího na K a končícího na Yi (rozmarýn, tymián paprika, růžové bobule, saturejka, bazalka a estragon). Když už jsme u té zeleniny, tak co kdyby babička chtěla dělat vlčí svíčkovou?

Takže v košíčku nesmí dále chybět kořenová zelenina, t.j. mrkev, celer a petržel (aby dlouho vydržel) – čtenář si doplní sám, podle věku posluchače – posluchačky, a tak, aby neurazil něčí city, neporušil etiku a morálku, či mravnost mládeže. Na svíčkovou je nejlepší Halali, ale pokud ho neseženeme, tak doporučíme mamince Karkulky aby koupila bobkový list, nové koření a jalovec a na lák ocet, cukr a sůl. O soli už byla zmínka. Takže nebudeme Karkulku zbytečně zatěžovat. Pozor na váhový limit břemen pro ženy, myslím, že je to 15 kg na osobu a den.

A co babiččín proslavený srnčí gulášek? Ten se přece neobejde bez original Brand Tabasca z Avery Island, Louisiana, Since 1868. Do gulášku dále musí nutně přijít

Když už jsem zmínil zeleninový salát, tak nejlepší je Gemische Salat mit Thunfisch. Na ten je ale potřeba rajčátka, papriky, ledový salát, cibuli, olivy, vejce (myšleno slepičí, uvařená natvrdo, t.j. min 15 minut), olivový olej Extra Virgin, a krabičku konzervovaného tuňáka. Takže šup s tím do košíčku.

A co, když babičce došlo nějaké koření, medituje maminka Karkulky. Dám ti do košíčku pro jistotu takové ty labolatorní hnědé skleničky se zabroušeným hrdlem s kmínem, vegetou, majoránkou, pepřem celým, paprikou sladkou, bobkovým listem, skořicí, pepřem mletým, paprikou pálivou, chilli, novým kořením celým, novým kořením mletým, skořici mletou a skořici celou, hřebíčkem, jalovcem, grilovacím kořením, bobkovým listem, zázvorem, muškátovým oříškem, muškátovým květem a jednu prázdnou dózu s nápisem na cokoli.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.