Ich,  Kantořina

Poslední zvonění

Tentokrát nemyslím to, že chodí studenti po náměstí, dělají kravál a prosí o příspěvek na „maturiťák“.
Chci něco napsat o mém „posledním zvonění“.
Jak jsem byl po mnoha letech věrných služeb „odejit“ ze školy. Na vždy a navěky. Dobrovolně s přinucením!
Pro vážné zdravotní komplikace jsem přišel o nohu. Díky vysoké amputaci ve stehně a nemožnosti oprotézování byly schody pro mě nepřekonatelnou překážkou.
Vážená, krásná a korupční paní ředitelka nebyla schopna mi vytvořit podmínky pro to, abych mohl dál učit. Dělala všechno jen, aby mi nemusela vyplatit odstupné. Dokonce na mě poslala psychologa a u mě doma v obýváku jsem dělal testy, jako na řidiče raketoplánu.
Přitom z mého dnešního pohledu s odstupem několika let vím, že není vůbec žádný problém pořídit lyžiny, schodolez, nebo vybudovat nájezdovou rampu. Když někdo nechce, tak je to horší, než když nemůže. Jak už to tak bývá, potřebovala flek pro nějakého kamaráda.
Kdybych učil na místní „průmyslovce“, tak tam je do hlavního vchodu nájezd a pak v celé budově dva výtahy.

Přitom předchozí PAN! ředitel zvaný „kamil“ chodil za náma na naši soukromou, živnostenskou pekárnu prosit; málem na kolenou; abych šel učit ( a to nejlépe ihned, protože kolegyně, která také učila pekaře a cukráře, šla na mateřkou, jelikož dostala k adopci malého syna ). My jsme byli zároveň střediskem praktického vyučování a měli jsme tam pekařské učně.

Měl jsem, plnou kvalifikaci, možná až přilišnou – jako případný adept na nového ředitele – čili nepřipustná konkurence.
Nejprve jsem se po devítiletce vyučil automechanikem. Později jsem absolvoval reálné gymnasium v Ostravě na Matiční a následně VŠB – Ekonomická fakulta, obor systémové inženýrství. Po „revoluci“ jsem se musel rekvalifikovat, takže jsem si udělal výuční list na pekaře a pak maturitu na SPŠ potravinářské v Pardubicích – obor zpracování mouky.
S celoživotní vzděláváním jsem skončil absolvováním Petagogické fakulty Ostravské univerzity -specializace učitelství odborných předmětů. (pozn.: nebudu se zmiňovat o absolvování VUML😀)

Do tohoto blogu jsem se snažil vtělit, pokud možno, všechny mé přípravy na hodiny dle nového RVP a ŠVP. Původně jsem díky výuky předmětu Práce s počítačem seznamoval žáky s tím, co je to BLOG a jako příklad jsem jim sestavil své „stránky“. Bohužel poskytovatel této služby ji bez zvláštního varování zrušil a tím pádem jsem přišel o většinu obrázků z galerie a proto teď chybí i v tomto nástupci.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.