Nezařazené

Uvědomil jsem si

Došlo mi

Jaký drobný rozdíl je mezi pobřežím Egejského moře na ostrově Kos a mezi českým středozemím.

Přivedla mě k tomu poznámky Adélky, když jsme brzy ráno kráčeli na předčasnou odjezdovou snídani: „Dědečku, slyšíš to ticho?“ Jde ticho slyšet? U nás doma tak kolem čtvrt na pět začnou ptáci „řvát“ jeden přes druhého. Přesto, že nemají žádného dirigenta, tak je to nádherný koncert.

Kolem stolů na terase jídelny poletovalo jen pár vrabců a na střeše jednoho apartmá jsme viděli sedět hrdličku. Ta ale nevrkala a ani vrabci nečimčarali. Ti jen usilovně sbírali drobky, které nám lidem upadly od pusy na zem pod stůl.

Se zalíbením jsem si vrabčáčky prohlížel, protože u nás se nějak vytratili. A nedělali opravdu žádné kroky, jen samé skoky.

Řecká ekonomika je založena na cestovním ruchu. Proč česká ekonomika není založena na turistickém ruchu – třeba na ptačím zpěvu?

Jedním obrovským ocelovým ptákem jsme letěli tam i zpět. Byl to Airbus A 320.

Jeden komentář

  • Jitka

    Kdybys viděl, co je u nás vrabců… Chodí se stravovat k našim slepicím a jsou vykrmení tak, že je křídla sotva unesou. Když jdou na snídani, hádají se a dělají takový povyk, že jedna cyklistka co jela kolem si myslela, že máme voliéry s nějakými exoty. Ujistila jsem ji, že žádné ptáky, až na vrabce nechováme jen v jednom pichlavém keři mají vrabci svůj hotel. Tam se zašívají, když hrozí, že by je mohl pozřít krahulík, který na ně občas číhá na plotě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.